Книги - морська глибина


“Книжка року”

У Всеукраїнському рейтингу “Книжка року” гран-прі отримало біографічне видання “Князі Острозькі” видавництва “Балтія-Друк”.Про це заявив у вівторок на прес-конференції в “Укрінформі” президент Всеукраїнського рейтингу “Книжка року” Костянтин Родик.“Гран-прі ХVIІ Всеукраїнського рейтингу “Книжка року-2015″ визначають шляхом персонального голосування усіх експертів за коротким списком із 10-ти претендентів, укладеним з книжок, які набрали найбільшу кількість балів під час експертного опитування. Цьогорічним переможцем стало видання “Князі Острозькі” видавництва “Балтія-Друк”, – сказав Родик.Він уточнив, що до рейтингового дослідження “Книжка року-2015″ потрапили книжки, видані від грудня 2014 до грудня 2015 року українськими видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами. Весь асортимент оцінюють у семи номінаціях, кожну з яких поділено на підномінації. В семи тематичних номінаціях було оцінено 1022 видання.Президент Всеукраїнського рейтингу повідомив, що у номінації “Сучасна українська проза”, де було представлено 63 видання, перемогу отримала книга “Старе золото” Олега Лишеги. Серед претендентів на перемогу, зокрема, були Богдан Жолдак з книгою “Сучасна проза”, Сергій Лойко – книга “Аеропорт”, Валерій Шевчук – книга “Порослий кульбабами дворик”.У “Жанровій літературі” (детектив/пригоди/фантастика/любовний роман/історичний роман/молодіжна проза/автобіографії) номінували 81 видання. Переможець – Юрій Винничук з книгою “Аптекар”.У номінації “Зарубіжна проза” експерти визначили найкращим Яцека Денеля – “Сатурн. Чорні картини з життя чоловіків родини Гойя”.Призове місце у номінації “Поезія/афористика” присуджено за збірку “Марія” Грицька Чубая, у номінації “Українська гуманітаристика” переміг Володимир Єрмоленко (“Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури”). У номінації “Публіцистика/сучасні мемуари” переміг Володимир Федорін з виданням “Гудбай, імперіє: Розмови з Кахою Бендукідзе”.У номінації “Твори для школярів молодших і середніх класів” перемогло видання “Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері, а в номінації “Підліткова та юнацька література” – видання повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”.

10 порад для дитячих письменників від Лесі Ворониної

28 січня у рамках книжкового пічтингу «Книголав» відбувся майстер-клас відомої української письменниці Лесі Ворониної. Письменниця розповідала, як не варто писати, та які взагалі книжки відштовхують дітей від читання.

10 порад для майбутніх казкарів від Лесі Ворониної:

28 січня у рамках книжкового пічтингу «Книголав» відбувся майстер-клас відомої української письменниці Лесі Ворониної. Письменниця розповідала, як не варто писати, та які взагалі книжки відштовхують дітей від читання.

1. Написати класну казку для дітей складніше, аніж хитромудрий твір для підлітка.

2. Дитина перестає читати, коли їй стає нудно.

3. У дитячій книжці має бути багато «секретиків» як у торті «Наполеон».

4. Навіть позитивні герої повинні бути трішки неправильними, адже правильних героїв як і дітей не буває.

5. Сюжетна лінія обов’язково має бути динамічною.

6. Герої мають бути живими.

7. Мова героя повинна бути особлива та колоритна.

8. Якщо у книжці не буде гумору, то у неї немає шансів стати успішною.

9. Без антигероя не може бути повноцінного героя.

10. Не варто вдаватись до довгих фраз, тому що дитина не схоче їх дочитувати до кінця.

«Рейтинг критика» назвав найкращі дитячі та підліткові книжки-2015



1 лютого в Національному музеї Тараса Шевченка «Рейтинг критика» оприлюднив топ-10 найкращих дитячих та підліткових книжок 2015 року.

Мета рейтингу – сформувати список-рекомендацію найкращих книжок року для дітей та підлітків від українських авторів згідно з сучасними вимогами до дитячих видань На тлі низки аматорських конкурсів та премій, номінованих як «національні», ці рекомендації фахівців покликані показати суспільству сучасний конкурентноспроможний зріз видань у галузі.

Видання аналізували літературознавці, критики, психологи, педагоги з Києва, Львова, Вінниці. Бали виставляли за низкою критеріїв – враховували актуальність, мову, стилістику, редагування й коректуру, ілюстрації, дизайн і поліграфічне втілення. До поля зору експертів рейтингу потрапили близько сотні книжок різних жанрів для різних вікових категорій. До списку найкращих видань увійшли книжки, які набрали кожен у своїй категорії найвищий сукупний бал.

Картонки (0-3 роки)
Катерина Міхаліцина, Мар’яна Петрів. Лугова лічилка. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015

Книжки-картинки (4-8 років)
Аня Хромова, Анна Сарвіра. Монетка. – К.: Братське, 2015
Віолетта Борігард. Принцеса-кухарка. – К.: Час майстрів, 2015

Поезія
Мар’яна Савка, Юлія Пилипчатіна. Босоніжки для стоніжки. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015

Проза (5-9 років)
Оксана Лущевська, Віолетта Борігард. Авіа, пташиний диспетчер. – К.: Грані-Т, 2015.
Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько. Як зрозуміти козу. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015
Сашко Дерманський. Маляка – принцеса Драконії. – В.: Теза, 2015.
Галина Кирпа, Оксана Була. Мій тато став зіркою. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015

Проза (9+)
Олександра Дорожовець. Старий будинок. – К.: Фонтан казок, 2015

Проза (12+)
Дзвінка Матіяш. Марта з вулиці святого Миколая. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015

Нон-фікшн
Галина Терещук, Оксана Думанська, Творча майстерня “Аґрафка”. Шептицький від А до Я. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2015
Ірина Негован. Яскравий щоденник. – Київ, 2015.
Оксана Караванська, Анастасія Стефурак. Стильна книжка для панянки. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2015

Перевидана класика
Платон Воронько, Кость Лавро. Падав сніг на поріг. – К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2015.

Спеціальні відзнаки:
Олександра Дорожовець, «Старий будинок» – відзнака «За вдалий дебют» від культурно-видавничого проекту «Читомо»
«Ташенька і кактус» – відзнака «За непересічне художнє втілення» від культурно-видавничого проекту «Читомо»

Нагадаємо, до короткого списку РК увійшло 31 видання для дітей та підлітків.

«Рейтинг критика» є незалежною щорічною громадською ініціативою та не фінансується жодною установою.

До цьогорічного журі РК увійшли: Ірина Батуревич («Читомо»), Валентина Вздульська («Казкарка»), Зоя Жук (редакторка, критик), Міра Київська («Букмоль»), Маріанна Кіяновська (критик, літературознавець, засновниця незалежної літературної премії «Великий їжак»), Ольга Купріян («Барабука», «Читацькі нотатки Христі Нечитайко»), Марія Семенченко («День», BOOKa, «Книженя»), Тетяна Стус (Щербаченко) («Барабука»), Ірина Троскот («Літакцент»), Оксана Хмельовська («Читомо»).



Forbes порахував рейтинг українських видавництв



Forbes представив ТОП-20 українських видавничих брендів. До нього, за версією видання, увійшли найбільш ринково орієнтовані книжкові видавці, які активно стимулюють читацький попит на книги своїх авторів.


У процесі підготовки рейтингу Forbes відійшов від традиційної оцінки діяльності компаній, заснованої на зіставленні комерційних результатів, і звернув увагу на якість маркетингу книговидавців. “Це дозволило визначити, хто з них найбільше сконцентрований на просуванні власної продукції та завоюванні покупців, щоб наростити продажі і, відповідно, отримати найбільшу віддачу від вкладень у бізнес. Закони комерції в конкурентних ринкових умовах для таких видавців − не порожній звук. Вони орієнтовані на створення свого унікального книжкового бренду і підвищення його вартості, що сприяє еволюції ринку і його виходу на більш цивілізований рівень”, – зазначає видання. Детальніше:


Премія Рильського
Державний комітет телебачення і радіомовлення України оприлюднив список претендентів на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського в 2016 році. Премію присуджують щороку письменникам і поетам за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів, а також за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу. Такі претенденти змагатимуться в 2016 році за здобуття премії імені Максима Рильського:
Наталка Сняданко. Переклад з німецької мови роману Е.-М. Ремарка «Повернення» (2014 р., видавництво «Клуб сімейного дозвілля», Харків).
Володимир Верховень. Переклад з російської мови дитячої казки Саші Чорного «Щоденник фокса Міккі» (2015 р., видавництво «Ранок», м. Харків).
Іван Рябчій. Переклад з французької мови збірки малої прози Еріка-Емманюеля Шмітта «Двоє добродіїв із Брюсселя» (2015р., «Видавництво Анетти Антоненко», м. Київ).
Гіоргій Арабулі. Переклад з грузинської мови роману Баси Джанікашвілі «Гра у войнушку» (2014 р., ТОВ «PR-Prime Company», Київ ).
Олена Криштальська. Переклади з польської мови: Збігнев Фрончек «Три женихи для Єви. Люблінські історії» (2015 р., ВОРВП «Надстир’я», м. Луцьк); «Вітрильник долі. Сонети. Антологія» (2015 р., ВОРВП «Надстир’я», м. Луцьк);
Двомовна українсько-польська антологія «Гравітація взаємності. Антологія сучасної української поезії» (2013 р., видавництво «Терен», м. Луцьк).
Нагадаємо, що премія імені М. Рильського заснована 2013 року та присуджується Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій та рекомендацій Комітету (тимчасового дорадчого органу) до дня народження Максима Рильського – 19 березня. Перше нагородження відбулося 2014 року. Лауреатом премії став письменник Роман Гамада за книги перекладів з перської мови «Захоплюючі розповіді» Алі Сафі та «Бахтіяр-наме», що вийшли у 2011 та 2012 роках у видавництві «Богдан». 2015 року премію імені М. Рильського було присуджено Максиму Стрісі за переклад з італійської поеми Данте Аліг’єрі «Божественна комедія. Пекло» (видавництво «Астролябія»).



Книжкове різдво для підлітків


"Різдвяні історії" Чарльз Діккенс
Перш за все, ви маєте знати, що Діккенс започаткував жанр "різдвяного оповідання", і залишився його майстром на віки. По-друге, тематичні різдвяні оповідки знайомлять читача з традиціями європейского Різдва та особливостями побуту англійців 19-го століття. Нарешті, "різдвяні історії" Діккенса — це захопливі недитячі казки, що несуть віру у дива і добро, без зайвого моралізаторства, а виключно через захопливий наратив.

"Дари волхвів" О. Генрі
У своєму найвідомішому оповіданні, що стало різдвяною класикою, автор зворушливо розповів про найкращі подарунки на Різдво, які зробило одне одному подружжя Янгів. Це щемка, ніжна і, як і годиться для новели, кумедна історія про щирість почуттів, здатність на самопожертву і справжню мудрість.

"Маленькі жінки" Луїза Мей Олкот
Цей роман про чотирьох сестер з небагатої, але дуже дружної сім’ї — один з найкращих прикладів світової літератури і святочного читання зокрема. Сестри Мег, Джо, Бет та Емі живуть простим життям, готують їжу, працюють, допомагають матері в домашніх справах, очікуючи на батькове повернення з війни. Перед читачем розгортається зворушлива, місцями сумна, а іноді весела історія про те, до чого потрібно прагнути і у що вірити. Це розповідь про благородство, відданість і справжню любов.

"Хроніки Нарнії: Лев, Біла відьма та шафа" Клайв С. Льюїс
Не стільки різдвяна, скільки чарівна зимова книга, що розпочинає пригоди чотирьох дітлахів у фантастичних світах Льюїса. Звичайні англйські діти: Пітер, Сьюзен, Едмунд та Люсі гостюють у свого родича — профессора Керка, й раптово знаходять дивовижну шафу, яка веде до чарівної країни Нарнії. Країна потерпає від чарів злої Білої Відьми. Виявляється, саме ці діти покликані здійснити стародавнє пророцтво з допомогою лева Аслана і добрих жителів Нарнії, аби звільнити країну від Білої Відьми і сторічної зими.

"Hogfather" (Санта-Свинус) Террі Прачет
В багатьох країнах "Плаского" світу відзначають веселе свято Страхіздво. Будинки прикрашають гірляндами паперових сосисок, готують святкові страви з самої лише свинини, а над каміном розвішують шкарпетки, в які покладе подарунки добрий Санта-Свинус, що пересувається виключно завдяки упряжці зі свинями. Псевдоріздвяна історія Террі Прачета повна жартів, моторошних історій і кумедних нонсенсів.

"Гаррі Поттер і в’язень Азкабану" Джоан К. Ролінґ
Власне, будь-яка книга з серії про юного чаклуна стане окрасою передріздвяних зимових вечорів, коли так хочеться казок і магії, але саме події "В’язня Азкабану" припадають на Різдво. Отож, пригоди Гаррі Поттера тривають. Разом з Роном і Герміоною, своїми найкращими друзями, він уже третій рік навчається у Гоґвортській школі чарівників. На Гаррі насувається чергова небезпека, а отже, багато чого магічного трапиться у різдвяні канікули.

 "День сніговика" Дзвінка Матіяш
Пропустивши через себе події на Майдані, авторка зважилася написати про шлях до свободи від тиранії і несправедливості засобами фантастичної повісті. За сюжетом, у Медовому місті живе Ірма, яка дуже хоче стати математиком і вчитися в Особливій математичній школі у Великому місті. Але вона ще не знає, що там править жорстокий диктатор, який нищить усі дерева, забороняє людям тримати домашніх тварин, бачити сни і — що найгірше — любити сніг, бо, за давнім пророцтвом, саме це може знищити владу тирана.

"Вуншпунш, або Чарівний напій" Міхаель Енде

Автор легендарної "Нескінченної історії" Міхаель Енде розповідає про таємного магорадника, покликаного сіяти всіляке зло на Землі й творити найгірші речі, які тільки можна собі уявити. Разом з не менш огидною тіткою він береться за створення чарівного пуншу, що здійснює бажання, і завадити їхньому злу всесвітнього масштабу здатні лише товстий домашній кіт і обскубана ворона.

Рейтинг критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року»: короткі списки


До короткого списку «Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» увійшла 31 художня книжка від українських авторів, видана з грудня 2014 по грудень 2015 року:

Андрусяк І. Закоханий Бурундук та інші розбишацькі історії (КСД)

Арєнєв В. Порох із драконових кісток (ВД “Києво-Могилянська Академія”)
Багряна А. Здійснення мрії (Вид. Багрянцев Ю.А.)
Бачинський А. 140 децибелів тиші (ВСЛ)
Бедрик Ю. Снюсь-нюсь-нюсь: вірші для дітей (“Фонтан казок”)
Борігард В. Принцеса-кухарка (“Час майстрів”)
Вдовиченко Г. 36 і 6 котів (ВСЛ)
Відута Л. У царстві лева (“Чорні вівці”)
Гончаренко А. Гра. Кіготь дракона (“Фоліо”)
Дерманський О. Бигимоти не медмеді (“Фонтан казок”)
Дерманський С. Маляка — принцеса Драконії. (“Теза”)
Дорожовець О. Старий будинок (“Фонтан казок”)
Захарченко О. Хутір (ВСЛ)
Кирпа Г. Мій тато став зіркою (ВСЛ)
Князевич М. Шустрик (“А-ба-ба-га-ла-ма-га”)

Лущевська О. Авіа (“Грані-Т”)
Лущевська О., Борігард В. Пан Коцький, Міра і море (“Братське”)
Малетич, Наталя. Щоденник Ельфа (ВСЛ)
Малик Г. Їде грудень на коні (“Каламар”)
Манів Г., Кошулінська М. Квартирія (“Фонтан казок”)
Матiяш Д. Марта з вулиці Святого Миколая (ВСЛ)
Міхаліцина К. Лугова лічилка (ВСЛ)
Ніцой Л. Зайчикове щастя (“Чорні вівці”)
Прохасько Т., Прохасько М. Як зрозуміти козу (ВСЛ)
Радушинська О. Метелики у крижаних панцирах (ВСЛ)
Романишин Р., Лесів А. Війна, що змінила Рондо (ВСЛ)
Рутківський В. Джури і Кудлатик (“А-ба-ба-га-ла-ма-га”)
Савка, М. Босоніжки для стоніжки (ВСЛ)

Хромова, Аня. Монетка/A Coin (“Братське”)
Черненко К., Ковтун А. Серія  картонок про Тобі (“Три мурахи”)
Чук Герасим. Хто там скаче? Українські народні казки в авторській інтерпретації (ВМА “Терен”

Оголошення короткого списку відбулося 19 грудня на фестивалі «Різдвяний Арсенал» у Києві.

Усього члени журі розглянули 97 видань для дітей та підлітків від 37 українських видавництв.


Топ-10 отличных книг объемом менее 300 страниц.

1. "35 кило надежды" Анна Гавальда
Это поэтичная притча о главном: о выборе жизненного пути, о силе любви и преданности. О семье. О том, что мечты могут и должны сбываться. Надо только очень сильно захотеть. И очень сильно постараться. Решая свои "детские" проблемы, тринадцатилетний герой ищет выход - и находит его, да так, что и взрослым есть чему у мальчишки поучиться.

2. "Завтрак у Тиффани" Трумен Капоте
Эксцентричную, полную жизни Холли влечет к себе мир богатых людей, сверкающий яркими огнями бриллиантовых колье. Руководствуясь в своих поступках лишь голосом сердца, сочетая детскую наивность с чарующим обаянием настоящей женщины, она как бы воплощает в себе саму сущность Нью-Йорка - города, в котором мечты лежат на расстоянии вытянутой руки, отгороженные блестящими стеклами пленяющих взгляды витрин.

3. "Открытки с того света" Франко Арминио
Несколько десятков репортажей от первого лица, запечатлевающих момент смерти рассказчика. “Я один из тех, кто за минуту до смерти был в полном порядке”. Или: “На могильных досках таких, как я, изображают с длинными закрученными усами. Я даже не помню, как умер”.

4. "Чайка Джонатан Ливингстон" Ричард Бах
Невероятно, но ни в одной из книг Ричарда Баха нет предисловия или послесловия с его биографией. Да и зачем? Все, что нам нужно знать о Чайке по имени Ричард Бах, мы знаем из его книг...

5. "Кот без прикрас" Терри Пратчетт
Вначале было слово, и это слово было Кот. Эту неколебимую истину возвестил народам кошачий бог через послушного своего ученика Терри Пратчетта.
Итак, перед вами евангелие породы кошачьих. Вы узнаете о котах все. Из чего коты сделаны, их внутреннее устройство, законы, которые на них действуют и не действуют, что они едят и что пьют. Ну а чтобы было наглядней, книга снабжена картинками замечательного английского художника-графика Грея Джоллиффа. Да пребудет с вами кошачье благословение! Мяу!

6. "Сантехник, его кот, жена и другие подробности" Слава Сэ

Он сам невзрачный крепыш, чье мужское одиночество пахнет хомячком (живущим под ванной), и увлекается почти неприступными грустными женщинами (легкими на поцелуй).
Единственный в Прибалтике сантехник, играющий в академическом театре. Ведет блог в "ЖЖ", умеет жарить мясо и выращивать на окне лук.
Кто это - сам Слава Сэ? Или его герой? Да и Слава Сэ ли он?

7. "1900. Легенда о пианисте" Алессандро Барикко
Перед вами пронзительное повествование о музыканте, ни разу не сходившем с корабля на берег, - одно из самых известных произведений итальянского писателя. Книга послужила основой для широко известного одноименного фильма.

8. "Старик и море" Эрнест Хемингуэй
Настоящий шедевр Хемингуэя. Повесть посвящена "трагическому стоицизму": перед жестокостью мира человек, даже проигрывая, должен сохранять мужество и достоинство. Изображение яростной схватки с чудовищной рыбой, а затем с пожирающими ее акулами удачно контрастирует с размышлениями о прошлом, об окружающем мире.

9. "Как я стал идиотом" Мартен Паж
У вас в руках дебютный роман Мартена Пажа, тридцатилетнего властителя душ и умов сегодняшних молодых французов. Это "путешествие в глупость" поднимает проблемы, общие для молодых интеллектуалов его поколения, не умеющих вписаться в "правильную" жизнь. "Ум делает своего обладателя несчастным, одиноким и нищим, - считает герой романа, - тогда как имитация ума приносит бессмертие, растиражированное на газетной бумаге, и восхищение публики, которая верит всему, что читает".

10." Остаемся зимовать" Шейн Джонс
Эта книга поначалу была издана крошечным тиражом в 500 экземпляров в маленьком издательстве, занимающемся выпуском артхаусной литературы. И неожиданно произвела литературный фурор. Критики, написавшие десятки восторженных рецензий на мгновенно ставший культовым роман Шейна Джонса "Остаемся зимовать", сравнивают его с произведениями Итало Кальвино, Габриэля Гарсиа Маркеса и Нила Геймана. Каждая копия первого издания продавалась по фантастической цене - 250 долларов! За первым успехом последовала широкая публикация в США и шумная международная популярность. Права на роман "Остаемся зимовать" приобрели практически все европейские страны. Так чем же привлекает эта поэтичная и печальная сказка для взрослых и интеллектуалов, и самых обычных читателей?... Источник:

Дитячі бібліотеки в інтернет. Посилання:

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА Національної бібліотеки України для дітей. Посилання:


Велика електронна бібліотека.

Переможці премії імені Лесі Українки

Імена переможців урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2014 рік визначив у середу голосуванням комітет з присудження премії. Про це повідомив за результатами підрахунку голосів голова Держкомтелерадіо та комітету з присудження премії Олег Наливайко, передає кореспондент Укрінформу.

«У номінації «Художнє оформлення книжок» найбільше голосів набрало видання «Квітко моя чарівна» в оформленні Яни Кернер-Вернер (видавництво «АВІАЗ»). У номінації «Кінотвори» — анімаційний серіал «Це наше і це твоє» телеканалу ПЛЮСПЛЮС «ТОВ „Гравіс“, автор серіалу Іванна Найда. У номінації „Театральні
вистави“ — вистава „Котигорошко“ Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок, автор та режисер-постановник Ярослав Грушецький, художник-постановник Каріна Чепурна», — зазначив Наливайко.

Щодо номінації «Літературні твори», де три книжки — Павла Куща, Віктора Терена та Марії Морозенко — здобули однакову кількість голосів, вирішальним став, відповідно до положення про премію, голос голови комітету, який віддав його за книжку «Хлопчик з планети „Ч“ та Вогняні Пси» Віктора Терена (видавництва «Веселка», «Навчальна книга — Богдан»)

«Улисс» Джеймса Джойса, дороже не найдете!
Экземпляры 1-го издания романа «Улисс» авторства Джеймса Джойса, стали раритетом еще в первой половине двадцатого века. Премьерный тираж не превысил 150 экземпляров. Тогда в 1922 году книга была издана на недешевой голландской бумаге в маленьком парижском издательстве под названием Shakespeare and Company.
Особую ценность при этом приобрели 2 экземпляра 1-го издания, которые были подписаны лично Джойсом. Дата надписи - октябрь 1922 года. Адресат - издатель Генри Кайзер.
Почему то на работе всегда играю в автоматы бесплатно на Вулкан Клубе. Меня всегда очень сильно затягивает этот процесс. Думаю, вам тоже стоит попробовать.
Одна из этих книг была выставлена в 2002 году на торги аукционного дома Christie’s. Цена лота в итоге составила 460 500 долларов США, а предварительно она была оценена в 300 000 долларов.
Стоит отметить, что «Улисс», задуманный изначально как небольшое произведение, разросся по мере работы над ним до огромной книги и представляет из себя своеобразную энциклопедию ирландского Дублина начала двадцатого века.

 Топ 50 найкращих книг

 всіх часів і народів 

Це список з 50 кращих книг складений сайтом 100bestbooks.ru за результатами голосування відвідувачів сайту.  На самому сайті ви зможете знайти повний список з  100 книг, а тут представлені перші 50.  У голосуванні брали участь твори художньої літератури, будь-якого жанру , написані на будь-якій мові в будь-який період.


01. Михайло Булгаков — Майстер і Маргарита [1929-1940]

02. Лев Толстой — Війна і мир [1865-1868]
03. Федір Достоєвський — Злочин і покарання [1866]
04. Федір Достоєвський — Ідіот [1868-1869]
05. Федір Достоєвський — Брати Карамазови [1879-1880]
06. Олександр Пушкін — Євгеній Онєгін [1825-1837]
07. Лев Толстой — Анна Кареніна [1873-1877]
08. Михайло Булгаков — Собаче серце [1925]
09. Микола Гоголь — Мертві душі [1842]
10. Артур Конан Дойль — Пригоди Шерлока Холмса [1887-1927]
11. Ілля Ільф , Євген Петров — Дванадцять стільців [1928]
12. Михайло Лермонтов — Герой нашого часу [1839-1840]
13. Антон Чехов — Розповіді [1883-1885]
14. Еріх Марія Ремарк — Три товариші [1936]
15. Антуан де Сент -Екзюпері — Маленький принц [1942]

16. Олександр Дюма — Граф Монте- Крісто [1844-1845]
17. Федір Достоєвський — Біси [1870-1872]
18. Іван Тургенєв — Батьки і діти [1860-1861]
19. Олександр Грибоєдов — Горе від розуму [1828]
20. Віктор Гюго — Знедолені [1862]
21. Вільям Шекспір ​​- Ромео і Джульєтта [1591-92]
22. Микола Гоголь — Тарас Бульба [1835 , 1842]
23. Микола Гоголь — Вечори на хуторі біля Диканьки [1831-1832]
24. Іван Гончаров — Обломов [1848-1858]
25. Джордж Оруелл — 1984 [1947-1948]
26. Антон Чехов — Палата № 6 [1892]
27. Олександр Пушкін — Капітанська дочка [1836]
28. Ернест Хемінгуей — Старий і море [1952]

29. Микола Гоголь — Ревизор [1836]
30. Еріх Марія Ремарк — Тріумфальна арка [1945]
31. Рей Бредбері — 451 градус за Фаренгейтом [1953]
32. Михайло Булгаков — Біла гвардія [1924]
33. Віктор Гюго — Собор Паризької Богоматері [1831]
34. Вільям Шекспір ​​- Гамлет [1601]
35. Йоганн Вольфганг фон Гете — Фауст [1774-1831]
36. Маргарет Мітчелл — Віднесені вітром [1936]
37. Оскар Уайльд — Портрет Доріана Грея [1891]
38. Федір Достоєвський — Принижені і ображені [1861]
39. Федір Достоєвський — Гравець [1866]
40. Ернест Хемінгуей — По кому дзвонить дзвін [1940]
41. Олександр Пушкін — Повести Белкина [1831]
42. Михайло Шолохов — Тихий Дон [1926-1940]
43. Олександр Дюма — Три мушкетери [1844]
44. Марк Твен — Пригоди Тома Сойєра [1876]
45. Аркадій і Борис Стругацькі — Пікнік на узбіччі [1972]
46. Станіслав Лем — Соляріс [1961]
47. Джейн Остін — Гордість і упередження [1796-1797 , 1813]
48. Веніамін Каверін — Два капітана [1938-1944]
49. Джек Лондон — Біле Ікло [1906]
50. Жюль Верн — Таємничий острів [1874]


Форум видавців склав список із 20 найкращих книг 2014 року

1. Йосиф Сліпий. "Спомини" (Видавництво Українського Католицького Університету).

2. Михайло Драґан. "Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм" (Видавець Савчук О. О.).

3. Атлас українських історичних міст. Том 1: Львів. Науковий редактор Мирон Капраль (Картографія).
4. Бруно Шульц. "Книга образів". Упорядник Єжи Фіцовський (Дух і літера).
5. Даніель і Александра Мізелінські. Карти (Видавництво Старого Лева).
6. "Галичина. Український здвиг". За матеріалами архіву Степана Гайдучка (Апріорі).
7. Поетична серія "Видавництва Старого Лева".
8. "Діяння Римські. Християнські притчі Середньовіччя". Переклав з латини Ростислав Паранько (Апріорі).
9. Юрій Винничук. "Галицька кухня" (Видавництво Старого Лева).
10. Мар'яна Прохасько. Тарас Прохасько. "Куди зникло море" (Видавництво Старого Лева).
11. Олег Павлишин. "Євген Петрушевич" (1863-1940) (Манускрипт-Львів).
12. Олена Кульчицька. "Графіка, малярство, ужиткове мистецтво" (Апріорі).
13. "Книга Лева: Львів як текст". Упорядник Василь Ґабор (ЛА "Піраміда").
14. Курт Воннеґут. "Бойня номер п’ять" (Фундація Короля Юрія у співпраці з Видавництвом Старого Лева).
15. Антуан де Сент-Екзюпері. "Маленький принц". Художник Владислав Єрко (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).
16. Йоганн Вольфґанґ фон Ґете. "Фауст". У перекладі Миколи Лукаша (Видавництво Жупанського).
17. Ян Морис. "Чому Захід панує – натепер. Оповіді з історії та що з них випливає щодо майбутнього" (Кліо).
18. "Українська авангардна поезія: 1910-1930-ті роки. Антологія. Упорядники Олег Коцарев та Юлія Стахівська" (Смолоскип).
19. "Сергій Параджанов. Колаж. Асамбляж. Предмет". Упорядник Діана Клочко (Дух і літера).
20. "Листування Тараса Шевченка". За редакцією Сергія Єфремова (Брама-Україна).




«Рейтинг критика»:топ-10 найкращих книжок для дітей і підлітків 2014

Найкраща дитяча проза 2014:

  • «Душниця» Володимира Арєнєва з ілюстраціями Олександра Продана («Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”»). На вік 12+
  • «Куди зникло море» Мар’яни Прохасько і Тараса Прохаська («Видавництво Старого Лева»). На вік 4+.
  • «Вечірні крамниці вулиці Волоської» Галини Ткачук з ілюстраціями Наталі Пастушенко («Темпора»). На вік 7+.
  • «Дракони, вперед!» Катерини Штанко («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»). На вік 8+.
  • «Казки Лірника Сашка» Олександра Власюка з ілюстраціями Інокентія Коршунова («Зелений пес»). На вік 9+.
  • «Гарбузовий рік» Катерини Бабкіної з ілюстраціями Юлії Пилипчатіної («Видавництво Старого Лева»). На вік 8+.

Найкращі дитячі поетичні книжки-картинки 2014:

  • «Про кита» Оксани Лущевської з ілюстраціями Віолетти Борігард («Видавництво Старого Лева»). На вік 3+.
  • «Скільки? / How many?» Галини Кирпи з ілюстраціями Ольги Гаврилової («Братське»). На вік 3+.




Найкращі прозові книжки-картинки:

  • «Прислів’я українські» Анастасії Стефурак («Видавництво Старого Лева»). На вік 4+
  • «Антоміми» Романи Романишин та Андрія Лесіва («Видавництво Старого Лева»). На вік 3+.

Перевидана класика:

  • «Зайці в полі варять борщ» Євгена Гуцала з ілюстраціями Ольги Кваші («Видавництво Старого Лева»)
  • «Лісова пісня» Лесі Українки з ілюстраціями Поліни Дорошенко («Основи»)
  • «Фарбований лис» Івана Франка в ілюструванні Костя Лавра («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»)

Науково-популярні книжки, довідники, путівники, книжки-концепти:

  • «Зубасті задачки» Кузька Кузякіна («Видавництво Старого Лева»)
  • «Кольорові речі» творчої студії «Аґрафка» («Навчальна книга – Богдан»)
  • «Мій маленький Київ. Маршрут №1», текст Анастасії Денисенко, оформлення Олени Старанчук та Олега Грищенка («Laurus»)
Відзнака порталу «BaraBooka. Простір української дитячої книги»:
  • Авторці Оршулі Фариняк за повість «Айхо, або Подорож до початку» (видавництво «Твердиня») – «За дебют»
Відзнаки культурно-видавничого проекту «Читомо»:
  • Видавництво «Братське» – «За якісно новий рівень»
  • Видавництво «Зелений пес» – «За новий підхід до видання книжки»
  • Видавництво «Laurus» – «За синергію змісту й оформлення»

«Душниця»

dushnycia
Вправний зразок соціальної фантастики із психологічно проробленими персонажами, що легко й цікаво читається. Відверта і не зверхня розмова з читачем на непрості теми. Мінусами можна вважати окремі вади української адаптації первісно російського тексту та невиразність обкладинки.

«Куди зникло море»

kroteniata
Сентиментальний текст з ілюстраціями у стилі наїв, що приваблює стилем розповіді та доброзичливим тоном. Хоча книжка стала динамічнішою за першу частину («Хто зробить сніг»), проте їй досі дуже бракує інтриги, однорідності й витриманості структури, сюжет обривається, а персонажам, що грають ключову роль, не приділено достатньої уваги. Прекрасне поліграфічне втілення, зразкова промо-кампанія та популярність авторів зробили для цього видання більше, ніж, власне, літературна складова.

«Вечірні крамниці вулиці Волоської»

kramnyci
Міська казка, київський подільський текст, написаний добірною мовою та з потужним культурологічним бекґраундом, що робить текст багатошаровим. Думки щодо вдалості інтриги можуть різнитися. Книжку псує підхід до макетування: строката верстка, що не інтегрує ілюстрації в текст, а руйнує його архітектоніку. Ілюстрації непереконливі, вдалими можна назвати тільки деякі з них. Невиразна обкладинка робить хорошу книжку непомітною серед інших, гірших взірців літератури. І, на жаль, трапляється халтура щодо поліграфії – в деяких примірниках аркуші зшиті невдало, тому сторінки випадають просто в руках у читачів.

«Дракони, вперед!»

drakony
Приємний, цікавий, доволі традиційний текст, що легко читається, у супроводі хороших ілюстрацій. Дещо змазаний фінал, втрата темпу та насиченості ближче до кінця. Непереконливі образи «гламурного» криміналітету, дещо стереотипні жіночі персонажі. Філігранна редакторська та коректорська робота.

«Казки Лірника Сашка»

Lirnyk
Сам задум книжки – казок у дусі «Заклятого скарбу» чи «Сорочинського ярмарку» – може сприйматися по-різному. Тексти можна однаково трактувати і як блискучу стилізацію, і як застарілі, стереотипні, і навіть дискримінаційні («Мені з жінкою не возиться…», образ єврея-корчмаря). Утім це перша якісно зроблена книжка видавництва «Зелений пес», не в останню чергу – завдяки ілюстраціям Інокентія Коршунова. Мінус за редагування: особливо прикро бачити помилки у яскравих каліграфічних вставках ілюстратора.

«Гарбузовий рік»

garbuz
Авторка торкнулася глибоких, проблемних тем (інвалідність, дорослішання, смерть, народження), але, на жаль, жодної з них належно не розкрила. Найцікавіших персонажів та їхні проблеми описано епізодично, натомість куди менш цікавим героям приділено значно більше уваги. Стереотипні гендерні ролі. Книжка має специфічну «поетичну», «замріяну» темпоральність, яку можна вважати як перевагою, так і хибою, адже подібна меланхолійність не завжди сприймається дітьми. Саме через «меланхолійний флер» вікову категорію читачів визначити непросто. Прекрасний стиль та чудові ілюстрації.
.
.

ПОЕТИЧНІ КНИЖКИ-КАРТИНКИ


«Про кита»

ProKyta_L
За умов, коли бракує якісних поетичних видань, книжка справляє приємне враження збалансованою й рівно прекрасною подачею візуальної і текстової частин. Алітерації, асонанси, гра слів, звуконаслідування, неологізми, а також грайлива образність імпонують дитині та весело читаються разом. Взаємодія ілюстрацій з текстом не завжди рівнозначна. Незначним мінусом також можна вважати не зовсім точну передачу кольору під час друку.

«Скільки? / How many?»

howMUCH

Для України це новаторство жанру та форми: білінгва у формі книжки-картинки та книжки одного вірша. Мінус видання – поліграфічне втілення: крейдований папір відблискує, передача кольору неточна, дещо тьмяна. Загалом таке видання – це великий крок уперед для малого видавництва.
.
.

ПРОЗОВІ КНИЖКИ-КАРТИНКИ

«Антоміми»

antomimy
Прекрасний дизайн і оригінальний задум. Утім, суто «дизайнерський» схематизм і образливі стереотипи (ґендерні ролі окремих антомімів) роблять книжці погану послугу.

«Прислів’я українські»

pryslivya
Гібрид книжки-картинки, книжки-концепту і нон-фікшн. Своєю появою видання розширює українські уявлення про книжку-картинку. Водночас ілюстрації справляють двозначне враження. Візуальні образи майже не передають емоцій, вибір прислів’їв нецікавий, ілюстрації не завжди відповідають текстові. Незрозумілий прийом заголовку на польський манер «Прислів’я українські». Незрозуміла також цільова аудиторія книжки: окремі візуальні прийоми заскладні для молодшої читацької групи.



 Топ-5 лучших детективов

Любое произведение, которое можно отнести к категории «качественный детектив», отличается запутанным сюжетом и наличием сложной загадки, которую, согласитесь, так приятно разгадывать, попивая ароматный чаек в удобном кресле. Большинство книголюбов отдают предпочтение именно детективам. И это вполне закономерно, ведь таинственные действия и сюжеты способны заинтересовать любого. Естественно, чаще всего это не научная литература, однако книги данного жанра подарят вам массу ярчайших переживаний и эмоций.

Итак, активные посетители интернет-порталов выбрали следующие книги, которые с полной уверенностью можно назвать лучшими детективами последних годов.
На пятом месте – произведение Джесси Келлерман под названием «Гений».
Это новая загадочная игра, которую автор мастерски облачил в оболочку классического американского роуд-муви жанра. Главной героиней детектива является скромная помощница, обожающая своего босса. После его неожиданного исчезновения она пытается найти босса. Эти поиски сопровождаются неожиданными ловушками и поворотами судьбы.






Современная библиотека книг не представляется без детектива «Богиня мести» Ю. Несбе. Эта книга занимает четвертое место в нашем рейтинге. Автор чрезвычайно красочно описал приключения Харри Холе, вступившего в бой с истинным злом. Главная его цель – снять с себя все обвинения в убийстве, которого он не совершал.
На третьем месте – прекрасный детектив о промышленном шпионаже от гениального Бернхарда Шлинка. Это произведение повествует о загадочных и странных событиях, которые происходят вокруг главного героя и его любимой женщины.







Почетное второе место занял детектив Стига Ларссона с запоминающимся названием «Девушка с татуировкой дракона». В основе этой трилогии – история о таинственной пропаже молодой родственницы известного промышленного магната. Он мечтает найти эту женщину, а поэтому доверяет поиски молодому, но очень перспективному журналисту Микаэлю Блумквисту. В процессе разгадки этой странной истории жизнь самого Микаэля будет находится буквально на волоске.





Первое место заслужено получает«Код да Винчи» Дена Брауна. Талантливому искусствоведу предстоит найти секретный код, таящийся в работе гениального Леонардо да Винчи. Именно он позволит найти ключ к самой важной мировой тайне...


Лучшие произведения гениального Стивена Кинга



Стивен Эдвин Кинг, которого чаще всего называют «Король ужасов», родился 21 сентября 1947 года. Этот человек больше всех остальных сделал для жанра мистики и ужасов в ХХ веке. Его произведения, а также комиксы, созданные на их основе, экранизации десятков книг оказали мощнейшее воздействие на всю массовую культуру современности. Стивен Кинг прошел длительный, тернистый путь для ого, чтобы получить долгожданную популярность. Он по-прежнему остается образцом для тысяч молодых писателей, которые ещё не смогли определиться с предпочтительным жанром. Сегодня мы поговорим о самых известных произведениях «короля ужасов». Начнем, с произведения под названием «Кристина». Это простая, но при этом чрезвычайно оригинальная история, которая затрагивает самые сложные жизненные темы. Следующую книгу – «Бегущий человек» Кинг написал под псевдонимом «Ричард Бахман». На основе данного романа было снято одноименный фильм (главную роль, кстати, блестяще исполнил Арнольд Шварценеггер). Но книга в разы мрачнее, серьезнее, чем киноадаптация. Интересный ход автора – отсчёт глав велся в обратном порядке. Роман часто скачивают поклонники Стивена Кинга в качестве любимой книги на телефон. Многие любители творчества Кинга отмечают роман «Темная половина». Данное произведение можно назвать одним из лучших, в котором так детально описаны особенности жизни и творчества известных писателей. Естественно, это только фон для исследования более широкой темы – темы зла, которое скрыто в каждом из нас. Также в этом произведении вы найдете эпиграфы, взятые из книг, которых на самом деле не существует. Одним из самых длинных произведений Кинга является роман «Оно». То своеобразная квинтэссенция жанра «хоррор». Здесь намешано очень много всего. Однако это книга на любителя, далеко не все смогут оценить задумку автора. Самыми «жуткими» произведениями Кинга являются «Мертвая зона» (сочетание серьезности и чувствительности), «Жребий Салема» (ярчайшая вариация на произведения в стиле «Дракулы» и своеобразная дань Кинга вампирской тематике), «Сияние», «Кладбище домашних животных» (не рекомендуется читать людям, у которых проблемы с психикой). Стоит отметить, что во всех вышеперечисленных произведениях Кинга сюжеты лежат намного глубже обычных событий и действий героев. После того, как вы прочитаете одно из произведений «короля ужаса», чувство страха ещё долго будет преследовать вас.


Лучшие исторические романы

Исторические романы пользуются особой популярностью. Предлагаем вам перечень лучших произведений по этой тематике. Начнем с произведения Ивана Ефремова под названием «Таис Афинская». Данный писатель широко известен не только как известный писатель-фантаст, но и как создатель качественных романов, основывающихся на событиях, которые реально происходили. Роман «Таис Афинская» повествует о жизни одной из самых известных женщин эпохи Александра Македонского. Она принимала участие в походах этого гениального полководца. Это не обычный приключенческий роман, это уникальный свод эстетических и философских взглядов автора. Иван Ефремов раздумывает о том, каким должен быть по-настоящему гармоничный и цельный человек. Данное произведение можно найти в разделе книги в txt формате. Филипп Грегори представил на суд читателей свое творение «Ещё одна из рода Болейн». Данное произведение повествует о придворных интригах, столкновении семейных интересов. Именно из-за этого Анна и Мария Болейн, которые ранее не чаяли души друг в друге, превратились в непримиримых соперниц. Они вступают в ожесточенную борьбу за любовь короля Генриха VIIІ. В конечном итоге проигравшая Мария получит счастье и любовь, а вот Анна, которая взошла на трон, очень дорого заплатит за победу. Категорию «исторические романы» нереально представить без произведения Вальтера Скотта «Айвенго». Автор прекрасно описал феодальные междоусобицы и ожесточенные противостояния во время крестовых походов.  Молодой, но очень смелый рыцарь Уильфред Айвенго должен мечем и копьем отстаивать собственные права и честь, а также бороться за любовь леди Ровены, на место в сердце которой претендует крестоносец-злодей Бриан де Буагильбер. Этот прекрасный исторический роман вы сможете отыскать в категории книги онлайн читать бесплатно. Ещё один качественно написанный роман – «Железный король». Морис Дрюон сумел описать Филиппа IV Красивого как талантливого правителя. Его удостоили прозвища «Железный король». Именно ему удалось смирить воинственность властительных баронов и покорить мятежных фламандцев. Лишь одна сила не побоялась противостоять королю – орден тамплиеров. Чересчур независимое положение представителей этого ордена беспокоило короля, возбуждая в нём чувство алчности. Все вышеперечисленные исторические романы займут видное место в вашей библиотеке.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар